Spolupráce rozšířena - novým trenérem áčka je Michal Dobroň

Michal Dobroň poslední dvě sezony hájil obranné řady Poděbrad. Během své hráčské kariéry Michal nosil dres např. Karlových Varů, Ústí nad Labem, Plzně, Edinburghu nebo francouzského Brest, k osmi zápasům nastoupil i za reprezentaci ČR. V extralize odehrál více než 600 utkání a mezi největší úspěchy patří zmíněné extraligové mistrovské tituly se Spartou Praha a Slovanem Bratislava.

V minulé sezoně Michala limitovalo zranění kolene, a tak přišla nabídka na případný přesun na střídačku, pokud by již nemohl dále hrál. „A rozhodování to bylo lehké. Zdraví už by mi opravdu nedovolilo aktivně hrát. Zranění kolene, které jsem prodělal v minulé sezoně mě i v té letošní dost limitovalo. Nabídka trénovat A-tým mě potěšila a rád jsem ji přijal, je to pro mě velká výzva“ přiblížil nový trenér.

Prostředí to pro něj nebude vůbec nové. Svoji „poděbradskou“ hráčskou kariéru již v loňské sezoně rozšířil i o tu trenérskou. Staral především o žákovská mužstva. „A i v novém ročníku s Michalem počítáme také k žákům. Spolu s Přemkem Sedlákem bude mít na starost žákovské týmy, přihláška do žákovských ročníkových soutěží je velká výzva. Navíc dávalo smysl nabídnout mu i áčko – hráče zná a myslíme si, že svou náročností pomůže formovat hlavně mladší hráče, které potřebujeme zabudovat do našeho A mužstva z juniorské kategorie,“ přiblížil při podpisu smlouvy předseda Petr Fiala.

„S většinou hráčů se znám, tak myslím, že spolupráce bude klapat,“ potvrdil i Michal Dobroň. „Samozřejmě budu v jiné pozici, ale i tu jsem už zažil. V Anglii jsem totiž působil jako hrající trenér. Věřím, že mě kluci v nové pozici přijmou, už během dvou sezon jsme si toho hodně řekli,“ doplnil. A jak se mu vůbec v Poděbradech líbí? „Moc. Je tady super parta – jak trenérská, tak i hráčská. Je vidět, že se tady chce pracovat o posouvat se dát. Jsem tady maximálně spokojený.“

Tým se postupně skládá dohromady, ale větší část mužstva by měla zůstat pohromadě. Plánuje tedy nějaké výrazné změny? „Hlavní změna bude asi v tréninkách – budeme trénovat 3x týdně. A co týká systému hry, tak to ještě probereme a nastavíme tak, aby to klapalo. Do sezóny chci jít tak jako do každého zápasu – jít vyhrát!“