A-tým

Ohlédnutí za sezónou 2019/2020 - I. ("A" tým)

A-mužstvo – výborná základní část, pak rychlý konec

Před sezonou došlo k částečné obměně týmu, kostra však zůstala zachována. Tým opustili Jan Vernek (vrátil se do Mělníka) a Miloslav Cafourek (Kralupy n. Vltavou), naopak nově se v dresu Poděbrad představil např. Dominik Čapek a Filip Kejdana. Více se také začali do týmu zapojovat mladí poděbradští hráči. Základní část sezony, po kratším slabším období na přelomu října a listopadu, dopadla výborně. Kromě toho, že se např. poprvé dokázala porazit Čáslav (a to hned dvakrát), tým vyhrál celou východní skupinu a postoupil přímo do play-off. Ze všech týmů Středočeské krajské ligy navíc Poděbrady nastřílely nejvíce branek, v průměru 6,25 na zápas. „Chtěli jsme být v základní části do druhého místa, abychom postoupili přímo do čtvrtfinále, a to se podařilo,“ potvrdil manažer klubu David Kubát.

Díky vítězství v základní části měli hokejisté o týden delší volno. Okolnosti přisoudili snad nejtěžšího čtvrtfinálového soupeře – Mělník. První domácí utkání začalo výborně. Po druhé třetině Poděbrady vedly už 4:1. Pak se ale začala situace otáčet. Nakonec se se štěstím podařilo utkání dotáhnout do vítězného konce 5:4. „Že by se na týmu projevila pauza, a soupeř byl rozehraný, to si nemyslím. Oproti základní části se jednalo jen o dva-tři dny delší pauzu. V prvním zápase jsme měli dvě třetiny navrch, ale ve třetí se začal otáčet. Nejen ten první zápas, který naštěstí ještě dopadl dobře, ale i celé play-off,“ hodnotí čtvrtfinále David Kubát.

Druhé a třetí utkání už bylo prakticky v režii soupeře, který zcela zaslouženě postoupil: „Mělník byl na nás výborně připravený, jak fyzicky, tak i takticky. My jsme mu situaci ještě zjednodušili naší herní nedisciplinovaností a nedostatečným soustředěním v klíčových momentech série.“ I v play-off padalo velké množství branek, bohužel nyní více do poděbradské branky: „Celou sezonu jsme dávali hodně branek, ale i hodně inkasovali. Play off jsme chtěli hrát jinak, ale bohužel se to nepovedlo. Naše obranná hra, která začíná ihned po ztrátě kotouče nebyla dobrá a to rozhodlo,“ doplnil manažer.

Jak tedy vidí celou sezonu z pohledu týmů a jednotlivců a jak se podařilo zapracovat mladé hráče do týmu? „Kdyby se nehrálo play-off, tak budu tvrdit, že sezona byla dokonce velice úspěšná. Play-off to ale změnilo, čtvrtfinálovou sérií s Mělníkem jsme si ji bohužel pokazili. Takové je ale play-off. Věřili jsme, že bychom si letos mohli zahrát finále, ale realita byla jiná. Z pohledu jednotlivců jsme určitě měli po celou sezonu jistotu v brance, Pavel Bílek podával kvalitní výkony. Dále bych vyzdvihl nejproduktivnějšího hráče celé základní části, Lukáše Rindoše. Z jeho hry také těžil nejlepší střelec základní části, Martin Příhoda. Pokud se bavíme o mladých hráčích, čtyři si již zajistili pevné místo v základní sestavě a další tři dostávali střídavě příležitost. Pokud nastoupili, určitě nezklamali a byli oživením hry. Do budoucna určitě přibydou další.“

Plány na sezonu 2020/2021?

A jaký je výhled do nové sezony? Díky současné situaci v zemi se nová sezona teprve začíná řešit. Plány přibližuje sportovní manažer Milan Hněvsa: „Určitě chceme dále zapracovávat více a více poděbradských odchovanců. To je primární cíl. Je ale zřejmé, že z nich minimálně v nejbližší době, nesložíme celý tým. Chtěli bychom tak udržet základní kostru kvalitních hráčů i do další sezony, vedle kterých by se mladí mohli tzv. vyhrávat.“ Pozici však neusnadňuje aktuální koronavirová situace, i s tímto ohledem je nutné přistupovat k další sezoně. „Samozřejmě jednání se sponzory jsou nyní složitější. Ale to řeší všichni, nejen hokejové oddíly. Musíme se s tím vypořádat.“

Sportovní manažer potvrdil i již známé změny v mužstvu. „Martin Příhoda dostal nabídku v Kralupech nad Vltavou, kde by měl působit jako hrající trenér. Logicky tak nabídku přijal, je to další posun v jeho kariéře, navíc to bude mít velmi blízko z domova. Na základě těchto informací jsme se poté rozhodli, že s ohledem na nejistou situaci neprodloužíme spolupráci s trenérem Janem Boháčkem. Oběma bychom chtěli moc poděkovat za dvě krásné sezony, odvedenou práci pro oddíl a mužstvo a zároveň popřát hodně úspěchů jak do dalších sezon, tak i v osobním životě.“

Mužstvo tedy bude hledat nového trenéra. „Prozatím je tato otázka otevřená, na stole je několik variant. Konkrétní ale v tuto chvíli nemůžeme být.“ Podobné je to i v případě hráčského kádru. „Nejprve chceme mluvit se všemi, kteří u nás působili v minulé sezoně. Teprve poté budeme uvažovat o případném doplnění mužstva,“ uzavírá Milan Hněvsa.