Stavba nových šaten zahájena!

Pokud půjde vše podle plánu, v červnu příštího roku by měla být nová dvoupodlažní budova dokončena. „Věřím, že se nám konečně podaří dokončit zimní stadion, na což nejen hokejisté v Poděbradech čekají od roku 1978,“ je přesvědčen předseda HC Poděbrady Petr Fiala. Zároveň potvrzuje, že se jedná o výsledek několikaleté práce: „Prosadit výstavbu šaten, získat dotaci, zajistit financování, to opravdu nebylo jednoduché. Je za tím hodně práce a hodně hodin jednání, ale jsem přesvědčený, že výsledek bude stát za to!“

Že se jedná o významnou událost nejen pro hokejový oddíl dokládá účast zástupců městské rady a starosty města Poděbrad, pana Jaroslava Červinky: "Údery na základní kámen dopadly a přístavba ZS v Poděbradech je zahájena. Pokračujeme ve zlepšování sportovní infrastruktury města."

Dostavba zimního stadionu vyřeší nejen malé kapacity stávajících šaten, které již díky nárůstu členské základny hokejového oddílu nedostačují. Otevřou navíc pro sportoviště další možnosti, což naznačuje i hlavní trenér české hokejové reprezentace Miloš Říha: „V Poděbradech jsem v roce 2014 zimní stadion otevíral, dnes klepu na základní kámen dostavby šaten a věřím, že se sem jednou podívá i reprezentační tým České republiky. Poděbrady mají skvělou polohu. Až bude stadion včetně šaten hotový o návštěvě například reprezentačních juniorských mužstev nepochybuji."

Jeho slova potvrzuje i člen výkonného výboru Jakub Král: „Již v minulosti jsme měli nabídky na uspořádání přípravných mládežnických reprezentačních utkání, vše ale ztroskotalo na nevyhovujícím zázemí.“ Kromě šaten bude součástí stavby i další zázemí, jako např. brusírna a tělocvična. „Díky tomu se budou moci pořádat i další akce, například soustředění a utkání krajských výběrů U14 a U15 v rámci projektu Výchovy talentované mládeže.“