S0058: SK Sršni Kutná Hora - HC Poděbrady

- Střely (na branku) -
0 Vyloučení 0
1 Branky v přesilovce 1
0 Branky v oslabení 1

Do Kutné Hory jsme jeli s cílem natáhnout vítěznou šňůru na 5 utkání, ale zároveň s vědomím, že nás čeká těžký zápas.

Úvod utkání byl rozpačitý z obou stran. Domácí byli o něco důraznější, ale nijak neohrožovali naši branku. My jsme byli nedůrazní v soubojích bez pohybu a to Kutné Hoře vyhovovalo. Naštěstí ve 12. minutě Pojkar vystřelil z úhlu na domácího Jelínka, kterému puk mezi výstrojí propadl až za brankovou čáru. To vneslo trochu klidu na naše hole začali jsme domácí přehrávat. V 19. minutě ujeli při vlastním oslabení Pácal s Martínkem, s přehledem sehráli situaci 2-1 a druhý jmenovaný zvýšil na 2:0.

V úvodu druhé třetiny sice domácí v přesilové hře snížili na 2:1, ale naše herní kvalita začala převyšovat bojovnost domácích. Ve 26. minutě se pěknou individuální akce dostal před branku Kutné Hory Martínek a bekhendovým blafákem zvýšil na 3:1.V závěru třetiny našel Bartoň přihrávkou před branko Kutné Hory zcela osamoceného Rindoše, pro kterého nebylo již problém zakončit.

Na začátku poslední části hry domácí sice snížili na 4:2 ale vývoj utkání to nijak nepoznamenalo. Výhru a 3 body jsme si zkušeně pohlídali. Navíc v 50. minutě Tuma ranou do horního růžku využil přesilovou hru a v 54. minutě výsledek pečetil po přihrávce Martínka Patrik Toupal.

Utkání jsme měli pod kontrolou v klidu a zaslouženě vezeme 3 body.

Branky: - 11. Pojkar, 19. Martínek (Pácal), 26. Martínek, 38. Rindoš (Bartoň), 50. Tuma (Pojkar, Bartoň), 54. Toupal P. (Martínek, Vošta)