28 Střely (na branku) 58
0 Vyloučení 3
0 Branky v přesilovce 3
1 Branky v oslabení 0

Poděbrady začaly domácí rozhodující čtvrtfinálový duel velmi dobře. Již v páté minutě zakončil útok po nahrávce Kejdany Martin Příhoda a domácí vedli. Poděbrady byly dále aktivní a nepouštěli soupeře do větších příležitostí. Odměnou byla druhá branka v síti Jakuba Šrámka, když krásnou kombinaci třetí pětky zakončil Josef Šafra (2:0). Po polovině třetiny se hra vyrovnala, domácí ale byli dále aktivní. Jejich snahu přibrzdila chyba na obranné modré čáře, kterou hosté využili ke snížení – Marek Macek dostal před Pavlem Bílkem prostor a dokázal protlačit puk do sítě (2:1).

Ve druhé třetině chtěli domácí hokejisté navázat na dobrý výkon, jenže hned po buly se do útoku dostali hosté do útoku a pohodlně zakončili (2.2). Následovalo vyloučení Lukáše Tumy, které Mělník během 11 vteřin potrestal prostřednictvím Tomáše Havla (2:3). Černá desetiminutovka pokračovala dál, během 3 minuty Marek Macek a Albert Janele navýšili už na 2:5. Na ledě v tu chvíli pobýval pouze jeden tým a když byl po faulu poslán do kabin Lukáš Rindoš, hosté nabídnutou pětiminutovou přesilovou hru dvakrát proměnili (2:7).

Závěrečná třetina přinesla alespoň snížení – nejprve v oslabení ujel Josef Šafra a prostřelil Šrámka (3:7). Mělník ještě jednou dokázal navýšit, když po hezké kombinaci skóroval Jakub Šípek (2:8). Závěrečné slovo v utkání měl pět Adam Bartoň s Matějem Žaludem, kteří stanovili konečný výsledek na 5:8.

O osudu utkání rozhodla druhá třetina, kdy Poděbrady po dobré první třetině vypadli z role. Mělník ovšem podal velmi kvalitní a disciplinovaný výkon a právem postoupil do semifinále letošního ročníku. Poděbrady pak po vítězství ve východní skupině končí na celkovém šestém místě.

Branky: 04:06 Martin PŘÍHODA(Filip KEJDANA), 11:06 Josef ŠAFRA(Filip VELECHOVSKÝ, Jiří PÁCAL), 48:46 Josef ŠAFRA(David POJKAR) - v oslabení 4/5, 55:13 Adam BARTOŇ(Filip VELECHOVSKÝ), 56:51 Matěj ŽALUD(Josef ŠAFRA) - 15:58 Marek MACEK(Jan VERNEK, Albert JANELE), 20:37 Tomáš CICVÁREK(Marek MACEK, Albert JANELE), 23:51 Tomáš HAVEL(Tomáš CICVÁREK) - v přesilové hře 5/4, 25:49 Marek MACEK(Jan VERNEK, Albert JANELE), 28:02 Albert JANELE(Tomáš CICVÁREK, Kryštof KAPOUN), 32:01 David CHVÁTAL(Tomáš HAVEL, Petr LITERA) - v přesilové hře 5/4, 33:43 Kryštof KAPOUN(David ŠUBRT) - v přesilové hře 5/4, 53:27 Jakub ŠÍPEK(Tomáš LENC)

Sestava HC Poděbrady
Pavel BÍLEK (od 32:01 Jiří ŠKUBAL) - Michal DOBROŇ, Matěj ŽALUD, Adam BARTOŇ, Jiří VOŠTA, David POJKAR - Josef ŠAFRA, Jiří PÁCAL, Lukáš TUMA, Lukáš MILANIAK, Filip VELECHOVSKÝ, Dominik ČAPEK, Martin PŘÍHODA, Filip KEJDANA, Lukáš RINDOŠ, Marek KUBÁT