- Střely (na branku) -
3 Vyloučení 4
2 Branky v přesilovce 2
0 Branky v oslabení 0

V rámci 20. kola čekal poděbradský zimní stadion prestižní souboj s Mělníkem, jehož barvy v minulosti hájili současný kapitán Martin Příhoda a trenér Poděbrad Jan Boháček. Do Mělníka se zase před sezonou z Poděbrad vrátil Jan Vernek.

A právě tito jmenovaní byli v utkání vidět nejvíce. Hned po 51 vteřinách hry našel Lukáš Rindoš před poloprázdnou brankou Mělníka Martina Příhodu a ten neměl problém vstřelit první branku (1:0). Jan Vernek odpověděl hned po půl minutě, když uplatnil svůj důraz před domácí brankou (1:1). V 7. minutě využil přesilovou hru Dominik Čapek (2:1). Hrál se rychlý a kombinační hokej, domácí byli v této fázi lepší a vytvořili si několik šancí. Martin Příhoda do konce třetiny vstřelil ještě dvě branky a již během první dvacetiminutovky tak zkompletoval hattrick (4:1). Zdálo se, že si domácí bez problémů díky kvalitnímu výkonu připíší další výhru.

Jenže se znovu ozval Jan Vernek. Hned na začátku druhé třetiny v přesilové hře snížil na 4:2. Po 40 vteřinách měl na hokejky domácích vrátit klid Lukáš Tuma (5:2), jenže divoká minuta pokračovala a po dalších 13 vteřinách snížil Petr Litera (5:3). Ten samý hráč o necelé dvě minuty později snížil již jen na rozdíl jediného gólu (5:4) a začalo drama. Do dvoubrankového vedení vrátil Poděbrady znovu střelou nad ledem Lukáš Tuma (6:4), domácím se ale ve druhé třetině příliš nedařilo a hosté svou rychlostí často ovládali hru.

Do třetí třetiny vstoupili znovu lépe hosté – po 34 vteřinách snížil opět na rozdíl jedné branky Filip Štrombach (6:5) a za minutu dokončil svůj hattrick také Jan Vernek a bylo vyrovnáno - 6:6. Mělník svou hrou neumožňoval domácím držet puk delší dobu pod svou kontrolou. Čtrnáct minut před koncem se ale velmi šťastně ujala nenápadná střela Jiřího Pácala (7:6). Hosté na konci třetiny hráli dvě přesilové hry, tu poslední navíc zvýhodnili odvoláním brankáře. Na výsledku se již však nic nezměnilo.

Díky výhře si Poděbrady s předstihem zajistily přímý postup do čtvrtfinále! Poslední domácí utkání základní části odehrají příští sobotu od 17:00 proti Benešovu.

Branky: 00:51 Martin PŘÍHODA (Lukáš RINDOŠ, Matěj ŽALUD), 06:32 Dominik ČAPEK (Lukáš TUMA) - v přesilové hře 5/4, 14:47 Martin PŘÍHODA (David POJKAR, Adam BARTOŇ) - v přesilové hře 5/4, 17:08 Martin PŘÍHODA (Lukáš RINDOŠ, Filip KEJDANA), 21:44 Lukáš TUMA (Dominik ČAPEK), 26:27 Lukáš TUMA (Dominik ČAPEK), 45:32 Jiří PÁCAL - 01:21 Jan VERNEK (David ŠUBRT), 21:04 Jan VERNEK (Petr LITERA) - v přesilové hře 5/4, 21:57 Petr LITERA (Michael KREJSA, David ŠUBRT), 23:37 Petr LITERA (Marek MACEK, Jan VERNEK) - v přesilové hře 5/4, 40:34 Filip ŠTROMBACH (Ondřej NOVOTNÝ, Marek MACEK), 41:46 Jan VERNEK (Marek MACEK, Michal PREJZA)

Michal DOBROŇ, Matěj ŽALUD, Adam BARTOŇ, Jiří VOŠTA, David POJKAR - Přemysl PAPOUŠEK, Jiří PÁCAL, Filip KEJDANA, Lukáš MILANIAK, Filip VELECHOVSKÝ, Dominik ČAPEK, Martin PŘÍHODA, Josef ŠAFRA, Lukáš RINDOŠ, Lukáš TUMA