6 Vyloučení 2
2 Branky v přesilovce 0
0 Branky v oslabení 1

V šestém kole Poděbrady na domácím ledě přivítaly tým Žabonos.

Domácí, kteří v letošní sezoně na vlastním ledě nezískali ještě ani bod, měli od začátku herní převahu. První přesilová hra se sice ještě moc nepovedla, ale v 7. minutě otevřel skóre utkání Filip Kejdana, kterého po dvou minutách napodobil Jiří Pácal střelou pod horní tyčku branky. Jestli se něco v první třetině nedařilo, tak to byly přesilové hry. Vše si ale domácí hokejisté vynahradili ve dvanácté a šestnácté minutě, kdy soupeři odskočili po brankách Dominika Čapka a Martina Příhody na pohodlných 4:0. Premiéru si v poděbradském brankovišti odbyl Tomáš Svoboda, kterého ale v první třetině ho Žabonosy příliš nezaměstnaly.

Také ve druhé třetině pokračovala převaha domácích, do poloviny utkání stihli vstřelit branku ještě Václav Volejník a Lukáš Tuma. Domácí obrana poté trochu polevila, ukázat se tak musel i Tomáš Svoboda. Teprve ve 32. minutě se prosadili i hosté – Martin Mejzr si vzal na vlastní polovině puk a své sólo přes půl hřiště zakončil přesně (6:1). Domácí dále kombinovali, často situace ale přehrávali. Další branku tak přidal až ranou od modré David Pojkar, do přestávky se trefil ještě podruhé Martin Příhoda a za Žabonosy korigoval střelou bez přípravy Pavel Kubát.

Třetí třetina se už odehrávala v poklidném tempu. Poděbrady dodržely průměr 4 branek na třetinu. Martin Příhoda zkompletoval hattrick, další branky přidali Lukáš Rindoš, David Toupal a David Pojkar. Volnější prostor před domácí brankou pak využili ke kosmetické úpravy výsledku Dominik Hrachovec, znovu Pavel Kubát a Jaroslav Kedršt.

Domácí měli celý zápas pod kontrolou a oslabení hosté moc odporu nekladli. Poděbrady nyní čeká série tří utkání na hřištích soupeřů, příští týden zajíždí do Kutné Hory.

Branky: 06:18 Filip KEJDANA (Lukáš MILANIAK), 08:34 Jiří PÁCAL (Lukáš TUMA , Filip KEJDANA), 11:43 Dominik ČAPEK (Lukáš RINDOŠ), 15:20 Martin PŘÍHODA (Lukáš RINDOŠ), 24:30 Václav VOLEJNÍK (David POJKAR , Filip KEJDANA), 29:39 Lukáš TUMA (Jiří PÁCAL), 34:18 David POJKAR (Lukáš RINDOŠ), 37:08 Martin PŘÍHODA (Dominik ČAPEK), 41:09 Martin PŘÍHODA (Lukáš TUMA, Lukáš RINDOŠ), 43:47 Lukáš RINDOŠ (Martin PŘÍHODA ,Dominik ČAPEK), 57:51 David TOUPAL (David POJKAR), 59:20 David POJKAR (Lukáš RINDOŠ, Martin PŘÍHODA) - 31:33 Martin MEJZR (Pavel KUBÁT), 38:11 Pavel KUBÁT (Jaroslav KEDRŠT, Dan HUTLA), 43:02 Dominik HRACHOVEC (Jiří HONZ), 48:00 Pavel KUBÁT (Martin MEJZR, Miloš MALINA), 54:58 Jaroslav KEDRŠT

Sestava HC Poděbrady
Tomáš SVOBODA - Matěj ŽALUD, Michal DOBROŇ, Lukáš MILANIAK, Adam BARTOŇ, Jiří VOŠTA, David POJKAR - David TOUPAL, Filip KEJDANA, Jiří PÁCAL, Lukáš RINDOŠ, Martin PŘÍHODA, Dominik ČAPEK, Patrik TOUPAL, Josef ŠAFRA, Václav VOLEJNÍK, Lukáš TUMA
Sestava HC Žabonosy
Martin ZELENÝ (od 40:00 Petr MYŘÁTSKÝ) - Michal POMICHÁLEK, Ladislav HLAVEŠ, Tomáš PROCHÁZKA - Václav ČTVRTEČKA, Jiří HONZ, Michal CHARVÁT, Pavel KUBÁT, Dan HUTLA, Dominik HRACHOVEC, Štěpán KUNÁŠEK, Jaroslav KEDRŠT, Martin MEJZR, Lukáš BEŇOVSKÝ, Miloš MALINA